Zespół Szkół w Kłaju
Start ˇ Artykuły ˇ Archiwum ˇ Galeria Sobota, Sierpień 08, 2020
Nasza Szkoła

Witamy
na stronie
Szkoły Podstawowej
i Publicznego Gimnazjum
im. ks. Jana Twardowskiego
w Kłaju
 Kłaj, tel. (012) 284-11-76
powiat wielicki
woj. małopolskie
spklaj@poczta.onet.pl
dyrektor@spklaj.edu.pl
Nawigacja
Menu strony
  Start
  Artykuły
  Download
  Galeria
  Mapa strony
  Archiwum

Rekrutacja rok 2015/16 (pliki pdf)
  Rekrutacja do Gimnazjum w Kłaju
  Rekrutacja do Szkoły Podstawowej w Kłaju
  Wniosek o przyjęcie do gimnazjum
  Wniosek o przyjęcie do szkoły podstawowej
  Zgłoszenie ucznia do gimnazjum
  Zgłoszenie ucznia do szkoły podstawowej

Zestaw podręczników rok szk. 2016/2017 (pdf)
  Zestaw podręczników sp i gimnazjum

Logopedia

Dzień Mamy i Taty w II b
Aktualności
 13.06. uczniowie klasy II b gościli w szkole swoich rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty. Przygotowali dla nich "Zodiakalny koncert życzeń". Taka forma pozwoliła, aby życzenia trafiły do wszystkich. Oprócz najserdeczniejszych życzeń zdrowia, radości, wręczyli skromne upominki jako pamiątkę po spotkaniu.

Alicja Czyżycka
Dodane przez kolodziej dnia czerwiec 14 2016 16:49:26 0 Komentarzy ˇ 586 Czytań Drukuj
CINDERELLA BY CHARLES PERRAULT
Aktualności
 W ramach innowacji DRAMA PO ANGIELSKU uczniowie klas V, VI Szkoły Podstawowej w Kłaju przygotowali przedstawienie teatralne w języku angielskim KOPCIUSZEK. Przedstawienie zostało zaprezentowane w szkole 17 maja w sali kolumnowej. Jest to opowieść o pięknej dziewczynie, o jej skromności i pracowitości w zderzeniu z zazdrością złośliwych sióstr i macochy. Które wartości zwyciężyły? Widzowie odpowiedzą sami. <czytaj całość>
Dodane przez adinfo dnia czerwiec 14 2016 10:41:24 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 624 Czytań Drukuj
Podręczniki w roku szkolnym 2016/17
Ogłoszenia dyrekcji
Uprzejmie informuję, że bezpłatne podręczniki i materiały ćwiczeniowe na rok szkolny 2016/17 otrzymają uczniowie, którzy od 1 września 2016 r. będą uczęszczać do klas: I, II, III, IV i V szkoły podstawowej oraz I i II gimnazjum. Podręczniki uczniowie otrzymają we wrześniu.
Uczniowie klas VI szkoły podstawowej i III gimnazjum muszą zakupić podręczniki  i ćwiczenia we własnym zakresie- tytuły takie jak w roku szkolnym 2015/16 (podręczniki można odkupić od uczniów obecnych klas VI i III).
Wszyscy uczniowie we własnym zakresie kupują podręczniki- katechizmy do religii.

L. Dudziak - dyr. ZSO w Kłaju
Dodane przez Dyrektor dnia czerwiec 14 2016 09:22:05 0 Komentarzy ˇ 553 Czytań Drukuj
Relacja z Pikniku Rodzinnego 2016
Aktualności             W sobotę 11 czerwca br. odbył się kolejny Piknik Rodzinny przygotowany przez Radę Rodziców. Pogoda dopisała, nie było zbyt gorąco. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Piknik przebiegał zgodnie w wcześniej przedstawionym programem. Występom, nagrodom, konkursom towarzyszyły smaczne wypieki, chlebek ze smalcem, kiełbaski z rożna czy wata cukrowa. Piknik poprowadził Wodzirej z teatru "Kurtyna". Każdy, kto uczestniczyl w Pikniku, może siebie odnajdzie na zdjęciach.                       
Dodane przez Bozena Topor-Karpinska dnia czerwiec 12 2016 16:13:17 0 Komentarzy ˇ 593 Czytań Drukuj
Wyniki Konkursu Matematycznego "Rachmistrz"
Aktualności           8 czerwca 2016 r. w Niepołomicach odbył się etap powiatowy Konkursu Matematycznego „Rachmistrz”. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły: Weronika Latos (kl. IV b), Gabriela Nowak (kl. V b), Małgorzata Świętek (kl. V c), Maksymilian Tobiasz (kl. V c) i Małgorzata Snoch (kl. VI a). Wymienieni uczniowie wcześniej z powodzeniem uczestniczyli w kolejnych etapach konkursu: szkolnym i gminnym. Musieli wykazać się biegłością w wykonywaniu działań oraz umiejętnością rozwiązywania zadań z treścią. Najlepiej poradziła sobie Małgorzata Świętek, która zajęła I miejsce i zdobyła tytuł „Rachmistrza klas V-tych”. Weronika Latos oraz Gabriela Nowak zdobyły wyróżnienia odpowiednio w kategorii klas IV-tych i V-tych.                                                                                                                      G r a t u l u j e m y !
Szkolny organizator konkursu
Alfreda Majerz

Dodane przez Bozena Topor-Karpinska dnia czerwiec 09 2016 05:56:26 0 Komentarzy ˇ 594 Czytań Drukuj
Wyniki przeglądu "Biedronki Mistrza Jana"
Aktualności
     Drugiego czerwca odbył się V przegląd twórczości Patrona szkoły - księdza Jana Twardowskiego Biedronki Mistrza Jana.  Inscenizacje słowno-muzyczne prezentowały klasy IV - VI (oprócz klasy V a). Przegląd poprowadzili Madzia Łach i Kacper Fabicki z V a. Wszystkie klasy przedstawiły ciekawe interpretacje poezji i prozy naszego Patrona. Trudno było podjąć później decyzję na kogo glosować.
    Grupa uczniów z V a wraz z opiekunką konkursu podliczyła ilość głosów i punktację. 
    W kategorii uczniowskiej w głosowaniu wzięło udział 98 uczniów. Jeden głos został unieważniony z powodu niewłaściwego wypełnienia karty do głosowania. Oto wyniki w tej kategorii:                                 

KlasaIlość głosówPunktacja
4 a16148
4 b539
5 b17152
5 c21201
6 a15120
6 b23201

I miejsce ex aequo należy do klas 5 c i 6 b. Mimo że oddano o dwa głosy więcej na klasę VI b, to obie uzyskały taką samą ilość punktów. II miejsce zdobyła klasa 5 b, a III miejsce klasa 4 a.
W kategorii nauczycielskiej głosy i punktacja wyglądały następująco:
 
KlasaIlość głosówPunktacja
4 a--
4 b224
5 b112
5 c327
6 a--
6 b--
     Zwycięzcą została klasa 5 c. II miejce należy do klasy 4 b, a trzecie do klasy 5 b.
     W kategorii dyrektorskiej zwyciężył   K a m i l     R a k   z klasy V b.
      Nagrody  zostaną rozdane podczas zakończenia roku szkolnego. 
G R A T U L A C J E      D L A       Z W Y C I Ę Z C Ó W !

Zdjęcia z przeglądu                          
                 
Dodane przez Bozena Topor-Karpinska dnia czerwiec 08 2016 19:27:58 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 566 Czytań Drukuj
Dzień otwarty
Ogłoszenia dyrekcji
Szanowni Państwo Rodzice,
zapraszamy na ostatni w tym roku szkolnym "dzień otwarty", który odbędzie się
w najbliższy czwartek (9 czerwca) od godz. 18:00.
Lucyna Dudziak- dyr. ZSO w Kłaju
Dodane przez Dyrektor dnia czerwiec 07 2016 10:38:49 0 Komentarzy ˇ 544 Czytań Drukuj
Piknik Rodzinny 2016
Aktualności
Dodane przez adinfo dnia czerwiec 06 2016 22:45:05 0 Komentarzy ˇ 551 Czytań Drukuj
Projekty edukacyjne
Nasza Szkoła
 Drugiego czerwca 2016 r. uczniowie drugich klas gimnazjum przedstawili efekty swojej całorocznej pracy nad projektami edukacyjnymi.
      Jako pierwsza zaprezentowała się grupa, która prowadzi zdrowy styl życia. Pod kierunkiem pani Elżbiety Gorzuli uczniowie zdradzili nam tajemnice zdrowej żywności, wskazali, jak zapobiegać otyłości i rakowi, bo nasze zdrowie jest najcenniejsze i zależy od tego, co jemy i jak żyjemy.
      Każdy z nas ma swoje pasje, które pozwalają nam rozwijać się. Wśród naszych gimnazjalistów są tacy, którzy kochają konie. To ta grupa, pod kierunkiem pana Wojciecha Wilka, przedstawiła rasy koni oraz metody ich siodłania i pielęgnacji. Jeździectwo to ich pasja, która sprzyja rozwojowi psychoruchowemu i do tego zachęcali nas pasjonaci tej dyscypliny.
      Kolejna grupa zabrała nas na przedmieścia Werony, gdzie potoczyły się losy bohaterów tragedii Szekspira. Nasi uczniowie przedstawili współczesną wersję tragicznej miłości Romea i Julii. Filmowa adaptacja utworu, przygotowana pod kierunkiem pani Magdaleny Wiercioch, zainteresowała wszystkich odbiorców, a odtwórcy głównych ról wykazali się umiejętnościami aktorskimi.
     Projekty edukacyjne potwierdzają to, że uczniowie doskonale potrafią współpracować w grupie, rozwijać swoje zainteresowania oraz rozwiązywać nurtujące ich problemy.
Ewa Bułat
Dodane przez kolodziej dnia czerwiec 05 2016 14:07:25 0 Komentarzy ˇ 548 Czytań Drukuj
Komnaty księdza Jana
Nasza Szkoła
 Z okazji Dnia Patrona dzieci klas I -III brały udział w projekcie edukacyjno -wychowawczym "Komnaty księdza Jana" . W Komnacie Obrazu dzieci układały puzzle - zdjęcia Jana Twardowskiego. W Komnacie Gier na zasadzie gry planszowej dzieci pokonywały trudną drogę, by dojść do celu. W Komnacie Zagadek dzieci rozwiązywały krzyżówkę dotyczącą twórczości Patrona. W Komnacie Twórczości każda klasa układała wiersz dla księdza Jana. W kolejnej komnacie dzieci oglądały prezentację "Co nam daje poezja Jana Twardowskiego". W Muzycznej Komnacie dzieci słuchały piosenki zespołu Yschis, tańczyły i śpiewały dla Patrona. W Komnacie Poezji dzieci zapoznały się z twórczością Jana od Biedronki, słuchały wybranych utworów i oglądały wystawkę jego książek.
Dzień Dziecka w połączeniu z Dniem Patrona był dniem pełen niespodzianek i zadań. W formie zabawy dzieci poznały ciekawostki z życia naszego Patrona.
Wychowawczynie klas I - III
Dodane przez kolodziej dnia czerwiec 01 2016 22:22:10 0 Komentarzy ˇ 559 Czytań Drukuj
Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania
Konkursy
 Emilia Kołodziej i Magdalena Kowalska - uczennice szkoły podstawowej oraz Katarzyna Jędrzejczyk i Natalia Czaja - uczennice gimnazjum zakwalifikowały się do Powiatowego Turnieju Pięknego Czytania, który odbył się 25 maja 2016 r.
Rywalizując z reprezentantami szkół powiatu wielickiego, musiały zaprezentować  wzorową dykcję, płynność i interpretację przygotowanego  fragmentu  prozy, a następnie wykazać się tymi umiejętnościami, czytając tekst z elementami gwary przygotowany przez komisję konkursową.
W kategorii szkół podstawowych Emilia Kołodziej zdobyła I miejsce,
Magdalena Kowalska - wyróżnienie
W kategorii gimnazjów Katarzyna Jędrzejczyk zdobyła wyróżnienie
Gratulacje dla uczennic!

Ewa Bułat
Dodane przez kolodziej dnia czerwiec 01 2016 20:20:18 0 Komentarzy ˇ 524 Czytań Drukuj
Strona 2 z 98 < 1 2 3 4 5 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Władysław Despet
O projekcie O projekcie
Album fotografii Album fotografii
Opowiadania uczniów Opowiadania uczniów
Oryginalne zapiski Oryginalne zapiski
Wspomnienia Władysława Despeta Wspomnienia Władysława Despeta
Dziupla czytaczy
Regulamin Regulamin
Artykuły Artykuły
Szkoła Podstawowa w Kłaju Copyright © 2005
2599234 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005