Zespół Szkół w Kłaju
Start ˇ Artykuły ˇ Archiwum ˇ Galeria Niedziela, Styczeń 17, 2021
Nasza Szkoła

Witamy
na stronie
Szkoły Podstawowej
i Publicznego Gimnazjum
im. ks. Jana Twardowskiego
w Kłaju
 Kłaj, tel. (012) 284-11-76
powiat wielicki
woj. małopolskie
spklaj@poczta.onet.pl
dyrektor@spklaj.edu.pl
Nawigacja
Menu strony
  Start
  Artykuły
  Download
  Galeria
  Mapa strony
  Archiwum

Rekrutacja rok 2015/16 (pliki pdf)
  Rekrutacja do Gimnazjum w Kłaju
  Rekrutacja do Szkoły Podstawowej w Kłaju
  Wniosek o przyjęcie do gimnazjum
  Wniosek o przyjęcie do szkoły podstawowej
  Zgłoszenie ucznia do gimnazjum
  Zgłoszenie ucznia do szkoły podstawowej

Zestaw podręczników rok szk. 2016/2017 (pdf)
  Zestaw podręczników sp i gimnazjum

Logopedia

DZIUPLA CZYTACZY
Aktualności
    Mamy już logo i nazwę biblioteki. Autorem jest Karolina Rojek z klasy II b SP. Gratulujemy Karolinie zwycięstwa. Nagroda zostanie wręczona podczas zakończenia roku szkolnego.
   A logo i nazwa biblioteki po obróbce graficznej wyglądają tak:                   
Logo i nazwa
         Przy okazji dzisiejszego (8 maja)  Dnia Bibliotekarza i Bibliotek zobaczcie jak wygląda nowoczesna Biblioteka Królewska w Kopenhadze w Danii. W niej znajdują się między innymi rękopisy baśni Hansa Chrystiana Andersena, który w tym mieście się urodził. "Biblioteka w stylu neomodernizmu została ukończona w 1999 roku. Zwana jest „Czarnym diamentem”. Nazwę zawdzięcza nieregularnemu kształtowi bryły oraz elewacji pokrytej polerowanym czarnym granitem. Oszklone atrium stanowi połączenie między starą, a nową biblioteką, a także łączy budynek z miastem i nabrzeżem. Budynek jest pełen światła i zapewnia piękne widoki."*
     Zadowolenia z Czytaczy i coraz większych zasobów bibliotecznych życzę Pani Kasi - Czytaczowi Głównemu :-)
* cytat pochodzi TU
Psotnik Kołatek
Dodane przez Bozena Topor-Karpinska dnia maj 08 2016 18:50:17 0 Komentarzy ˇ 609 Czytań Drukuj
Mały Mistrz w klasach pierwszych
Nasza Szkoła
 29 kwietnia uczniowie klas pierwszych zdobyli następną odznakę w ramach programu "Mały Mistrz". Była to odznaka Piłkarza - Koszykarza. Wykazali się umiejętnościami kozłowania piłki w biegu, chwytami i rzutami sprzed klatki piersiowej i znad głowy. Poznali też zasady "gry uproszczonej z rzutem do kosza".
Gratulujemy wszystkim uczniom!
Opiekunowie programu "Mały Mistrz"
Dodane przez kolodziej dnia maj 07 2016 13:01:50 0 Komentarzy ˇ 587 Czytań Drukuj
Udostępnienie kompleksu sportowego
Ogłoszenia dyrekcji
Uprzejmie informuję, że od 1 maja rozpoczyna się sezon udostępniania dla wszystkich chętnych kompleksu sportowego.
Godziny udostępniania są następujące:
1) w dni powszednie od godz. 17:00 do godz. 20:00,
2) w dni świąteczne i wolne od pracy od godz. 16:00 do godz. 20:00.

Wszystkich korzystających z boisk bardzo proszę o zapoznanie się z regulaminem zamieszczonym w gablocie przy wejściu na obiekt oraz dostosowywanie się do uwag i poleceń osób odpowiedzialnych za udostępnianie.
W imieniu sponsora- p. Zdzisława Bąka- oraz własnym życzę Wszystkim bezpiecznego i aktywnego wypoczynku na naszym obiekcie.

Lucyna Dudziak- dyr. ZSO w Kłaju
Dodane przez Dyrektor dnia kwiecień 29 2016 10:05:34 0 Komentarzy ˇ 585 Czytań Drukuj
Dni wolne od zajęć dydaktycznych
Szanowni Państwo Rodzice,
w maju przypadają dwa dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Jest to poniedziałek- 2 maja- oraz - 27 maja-  piątek po Święcie Bożego Ciała. Szkoła w tych dniach pełni dyżur opiekuńczy. Bardzo proszę o zgłaszanie potrzeb opiekuńczych do wychowawców klas lub do sekretariatu szkoły. Ze względów organizacyjnych prosimy dokonać zgłoszeń do 29 kwietnia br. (piątek) odnośnie dnia 2 maja i do 24 maja (wtorek) odnośnie dnia 27 maja.
Lucyna Dudziak- dyr. ZSO w Kłaju
Dodane przez Dyrektor dnia kwiecień 27 2016 21:27:16 0 Komentarzy ˇ 579 Czytań Drukuj
Mistrz Pięknego Czytania w kategorii klas młodszych
Konkurs

Do udziału w Konkursie Pięknego Czytania przystąpiło dwudziestu jeden uczniów klas I-III, wyłonionych w drodze eliminacji klasowych. Uczestnicy czytali  w wyznaczonym czasie wybrany fragment prozy. Ich czytanie oceniała trzyosobowa komisja. Ocenie podlegały: dykcja i płynność czytania, intonacja i poprawność czytanego tekstu, środki  artystycznego wyrazu oraz radzenie sobie ze stresem.
Uczestnicy konkursu w ciekawy sposób zaprezentowali fragmenty książki, więc wybór zwycięzców był bardzo trudny.
Po długich i burzliwych obradach zaszczytne I miejsce oraz tytuł "Mistrza pięknego czytania" zdobyła Anna Cyga z klasy 2 a.
II miejsce otrzymał Dominik Kuras z 3 b.
III miejsce przypadło Julii Więsek z 1 b.

Przyznano także pięć równorzędnych wyróżnień, które otrzymali: Anna Tylka-1a, Milena Pilch-3a, Oliwia Sylwesiuk-3a, Martyna Gorzula-3 b oraz Oliwia Batóg-3b.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie dostały pamiątkowe dyplomy, a nasi laureaci otrzymali nagrody książkowe i drobne upominki.
Gratulujemy nagrodzonym i i życzymy dalszych czytelniczych przygód!

Organizator konkursu: Monika Imos
Dodane przez kolodziej dnia kwiecień 27 2016 20:55:30 0 Komentarzy ˇ 570 Czytań Drukuj
Szkolny konkurs matematyczny klas I -III
Konkursy
 Klasy młodsze zmagały się w dwuetapowym konkursie matematycznym na poziomach klas. W pierwszym etapie dzieci rozegrały matematyczną grę, zmagały się z rachunkiem pamięciowym. Drugi etap polegał na rozwiązaniu jednego otwartego zadania. Zadania były trudne, wymagały logicznego myślenia i sprawności rachunkowej. 
Dziś na apelu ogłoszone zostały wyniki. Przewodnicząca grupy wiekowej wręczyła dyplomy i nagrody ufundowane przez Panią Dyrektor.
Laureaci konkursu:
  • Dawid Fortuna - Mistrz Matematyki klas pierwszych
  • Patryk Matuszewski - Mistrz Matematyki klas drugich
  • Maja Przybylska - Mistrz Matematyki klas trzecich
Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny klas pierwszych i drugich dotyczący ilustracji przedstawienia "Pchła Szachrajka". W jury konkursu zasiedli uczniowie klas trzecich.
Zwycięzcom gratulujemy!
Dodane przez kolodziej dnia kwiecień 25 2016 19:25:23 0 Komentarzy ˇ 573 Czytań Drukuj
Sukcesy w Wojewódzkim Konkursie "Ekologia i płazy"
Konkursy
 14 kwietnia w auli Urzędu Gminy Biskupice odbył się finał konkursu plastycznego, literackiego i fotograficznego pn. "Na ratunek Ziemi". Konkurs pod honorowym patronatem odbył się po raz XVI. Tegoroczna edycja pod hasłem "EKOLOGIA I PŁAZY" wzbudziła wielkie zainteresowanie.
II etap to konkurs  na najlepszą pracę  plastyczną przestrzenną i płaską (zasięg wojewódzki) pracę literacką ( zasięg ogólnopolski) i fotograficzną (zasięg międzynarodowy).
Jury składające się z artystów (rzeźbiarza, malarza, fotografa), jak co roku, miało trudne zadanie. Duża ilość prac, wykonanych z największą starannością, nie ułatwiała pracy sędziom. Wśród finalistów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
W kategorii "Prace plastyczne -przestrzenne":
(przedszkola i klasy 0-III) II miejsce zdobyła Magdalena Musiejowska
(gimnazjum) I miejsce - Wiktoria Kowal.

W kategorii "Prace literackie" (kl. IV - VI) II miejsce zajęła Magdalena Kowalska.
W kategorii "Prace fotograficzne" Dominik Wójcik z Gimnazjum zdobył I miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
Szczegóły konkursu
Dodane przez kolodziej dnia kwiecień 18 2016 20:31:58 0 Komentarzy ˇ 604 Czytań Drukuj
Sukces Natalii Wiśniewskiej w konkursie języka angielskiego
Konkursy
13 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 3 w Bochni odbył się konkurs języka angielskiego: "A busy calendar- what are we celebrating today?". Turniej sprawdzał wiedzę na temat kultury Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych w zakresie świąt i ważnych dat w kalendarzu. Jego celem było rozwijanie zainteresowań uczniów i pogłębianie wiedzy związanej z kulturą krajów anglojęzycznych. W obliczu rosnącej wielokulturowości, poszukiwanie podobieństw i różnic pomiędzy krajami jest niezwykle ważne.
W konkursie brali udział przedstawiciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z gminy Bochnia oraz Gimnazjum w Kłaju. Uczniowie odpowiadali pisemnie na 60 pytań w języku angielskim, z czego 15 zadań było otwartych i należało udzielić jak najpełniejszej informacji.
I miejsce wśród uczniów gimnazjum zajęła Natalia Wiśniewska- uczennica II klasy naszej szkoły, a w rywalizacji szkół średnich, absolwentka szkoły w Kłaju- Weronika Wojas.
Serdeczne gratulacje dla Natalii i Weroniki, które w tym konkursie okazały się the best!
Renata Olszowska
nauczyciel języka angielskiego
Dodane przez Dyrektor dnia kwiecień 18 2016 09:38:23 0 Komentarzy ˇ 644 Czytań Drukuj
Zbiórka makulatury
Zbiórka makulatury

W dniach od 25 do 29 kwietnia po raz kolejny przystępujemy do akcji zbierania makulatury. Pieniądze za zebraną i sprzedaną makulaturę przekażemy na "Bilet dla brata" dla młodzieży z Kazachstanu, aby młodzi ludzie mogli przyjechać na Dni Młodzieży do Krakowa.
Bardzo proszę o sprawdzenie strychów, piwnic itp. i przywiezienie zbędnych gazet, kartonów i innych do kontenera pod szkołę w Kłaju. Pomoc Państwa jest zawsze bardzo ważna i dlatego kolejny raz o nią proszę.
Tą drogą  pragnę podziękować za udział we wszystkich organizowanych przeze mnie dotychczas akcjach: Niedzieli Misyjnej, Kolędnikach Misyjnych, zbiórkach makulatury, gdyż jest to ostatnia organizowana przeze mnie akcja w naszej szkole.
Organizator- katechetka Bożena Prochwicz


Dodane przez kolodziej dnia kwiecień 12 2016 19:39:05 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 547 Czytań Drukuj
Dzień otwarty i egzamin gimnazjalny
Ogłoszenia dyrekcji
  • Uprzejmie informuję Państwa Rodziców, że dzień otwarty, zgodnie z ustalonym harmonogramem, odbędzie się w najbliższy czwartek (14 kwietnia). Zapraszamy od godz. 18:00
  • Przez kolejne 3 dni: poniedziałek (18. 04.), wtorek (19. 04.), środę (20. 04.) odbywać się będzie egzamin gimnazjalny. Dni te są wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych dla uczniów klas I i II gimnazjum. Zmianie ulega organizacja pracy szkoły podstawowej- uczniowie uczą się wg podanego im planu lekcji. Uczniowie wymagający opieki mogą skorzystać ze świetlicy, która pracuje w godz. 6:45 - 17:00.

Wszystkim Uczennicom i Uczniom klas trzecich życzymy powodzenia! Trzymamy za Was kciuki!

Lucyna Dudziak- dyrektor ZSO w Kłaju

Dodane przez Dyrektor dnia kwiecień 12 2016 10:15:38 0 Komentarzy ˇ 616 Czytań Drukuj
To już tylko wspomnienia
Nasza Szkoła
    Piątego kwietnia uczniowie klas szóstych pisali  Sprawdzian, będący zwieńczeniem ich wysiłków w szkole podstawowej. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej był to Sprawdzian OSTATNI, co z pewnością dla większości uczniów jest miłą wiadomością. Poniżej znajdziecie kilka zdjęć ze sprawdzianu.
Foto
Dodane przez Bozena Topor-Karpinska dnia kwiecień 10 2016 18:40:54 0 Komentarzy ˇ 664 Czytań Drukuj
Strona 4 z 98 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Władysław Despet
O projekcie O projekcie
Album fotografii Album fotografii
Opowiadania uczniów Opowiadania uczniów
Oryginalne zapiski Oryginalne zapiski
Wspomnienia Władysława Despeta Wspomnienia Władysława Despeta
Dziupla czytaczy
Regulamin Regulamin
Artykuły Artykuły
Szkoła Podstawowa w Kłaju Copyright © 2005
2722214 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion v6.01.19 © 2003-2005